Cena wywoławcza
30 000 zł
Sprzedany
1 095 500
„W Zakopanem”, Rafał Malczewski
Cena wywoławcza
260 000 zł
Sprzedany
716 000
SU 31, 1973r., Wojciech Fangor

Naszą domeną jest zaufanie

Uzyskamy najwyższą możliwą cenę za Twoje dzieło sztuki

Jako największy dom aukcyjny w Polsce od lat zajmujemy się profesjonalną wyceną i sprzedażą dzieł sztuki. Tylko sprzedaż aukcyjna gwarantuje uzyskanie najwyższej ceny.

Zgłoś do oceny

Szanowni Państwo

Decyzja o sprzedaży obrazu będącego od lat w Państwa domu nie jest rzeczą łatwą. Często też nie mamy świadomości, ile warte jest nasze dzieło sztuki. Dlatego pozwalam sobie zaprosić Państwa do najbardziej renomowanej instytucji od lat profesjonalnie zajmującej się sprzedażą dzieł sztuki.

Iza Rusiniak Dyrektor Działu Sztuki Współczesnej

Warto wiedzieć

Niskie ceny wywoławcze często skutkują wysokimi cenami sprzedaży. Cena wywoławcza to ta, od której aukcjoner rozpoczyna licytację. Estymacja to oparta na naszej wiedzy rynkowej wartość, za jaką dzieło sztuki ma szansę być sprzedane.

Eksperci do państwa dyspozycji

Sprzedaż dzieł sztuki w DESA Unicum jest niezwykle prosta. Wstępną ocenę otrzymają Państwo bezpłatnie, przynosząc obiekt do Biura Obsługi Klienta lub korzystając z:

  • formularza zgłoszenia do oceny
  • poczty elektronicznej – po wysłaniu zdjęcia (do 2 MB) i opisu na adres: wyceny@desa.pl
  • tradycyjnej poczty – po wysłaniu zdjęć i opisów na adres: Biuro Obsługi Klienta DESA Unicum, ul. Piękna 1A, 00-447 Warszawa
  • osobiście – przynosząc obiekt do Biura Obsługi Klienta.

Po wstępnej ocenie poprosimy o dostarczenie obiektu. W razie potrzeby pomożemy w zorganizowaniu transportu. Obiekty przyjmujemy w depozyt i ubezpieczamy, dzięki czemu są w pełni chronione. Po zweryfikowaniu oceny i uzgodnieniu warunków sprzedaży przygotujemy Umowę Komisu. Następnie zaprosimy do podpisania jej w naszym Biurze lub wyślemy ją pocztą tradycyjną bądź elektroniczną.

Najlepszym sposobem uzyskania najwyższych cen jest zorganizownie dedykowanej aukcji. Wielokrotnie z sukcesem prowadziliśmy aukcje indywidualnych kolekcji. Dzięki możliwości zaoferowania kompleksowej obsługi jesteśmy potencjalnie najlepszym partnerem do realizacji wielu nowych, oryginalnych projektów. Zapraszamy do kontaktu.

Dla Państwa wygody zapraszamy już dziś do rezerwacji terminu spotkania z naszym ekspertem:

Zaproponuj spotkanie +48 22 163... Pokaż numer

Zarząd DESA Unicum

DZIAŁ POZYSKIWANIA OBIEKTÓW

JOANNA TARNAWSKA

Dyrektor Działu
j.t...@desa.pl pokaż
+48 22 163... pokaż

ELZBIETA KOPEć

Specjalista
e.k...@desa.pl pokaż
+48 22 163... pokaż

Cena wywoławcza
220 000 zł
Sprzedany
923 000
M58, 1970r.,
Wojciech Fangor
Cena wywoławcza
360 000 zł
Sprzedany
923 000
Fraucymer, 1959r.,
Tadeusz Brzozowski
Cena wywoławcza
380 000 zł
Sprzedany
739 000
Człowiek atrapa, projekt kostiumu, 1984r.,
Tadeusz Kantor

AUKCJA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Największą popularnością w Polsce cieszy się obecnie sztuka współczesna, która jest też jednym z filarów światowego rynku sztuki. Rok 2015 był pod tym względem rekordowy: sprzedaż aukcyjna sztuki powojennej w Polsce wyniosła niemal 46 mln. DESA Unicum miała 67% udziału w tym segmencie. Do DESA Unicum należy też większość rekordów sprzedażowych. Jeśli więc gdzieś warto sprzedać sztukę współczesną, to właśnie w DESA Unicum.

Kolekcjonerów interesują wybitne dzieła najważniejszych polskich artystów awangardowych 2. połowy XX wieku. Poszukujemy nie tylko prac polskich klasyków współczesności, lecz także dzieł zagranicznych.

Cena wywoławcza
950 000 zł
Sprzedany
1 383 000
W podróży, 1878 r.,
Józef Chełmoński
Cena wywoławcza
700 000 zł
Sprzedany
808 000
Przeprawa wojska (U przewozu), 1871 r.,
Józef Brandt

AUKCJA SZTUKI DAWNEJ

Dzieła z początku XX w. artystów École de Paris od lat cieszą się szczególnym zainteresowaniem kolekcjonerów. Warto tu wymienić prace m.in. Zygmunta Menkesa, Eugeniusza Zaka, Meli Muter czy Mojżesza Kislinga. Często nie zdajemy sobie sprawyz wartości obrazu wiszącego od lat w naszym rodzinnym domu. Zachęcamy do oceny i sprzedaży z pomocą naszych zaufanych ekspertów.

Poszukujemy dzieł malarskich powstałych na przełomie XIX I XX wieku oraz w okresie międzywojennym. Przede wszystkim interesują nas prace uznanych, polskich malarzy.

Cena wywoławcza
90 000 zł
Sprzedany
170 000
Podane ceny sprzedaży prezentowane są wraz z opłatą aukcyjną
Portret Zofii Krzeptowskiej, 1925 r.,
Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy)
Cena wywoławcza
38 000 zł
Sprzedany
94 000
Podane ceny sprzedaży prezentowane są wraz z opłatą aukcyjną.
Dzieci na plaży, 1929 r.,
Tadeusz Makowski

AUKCJA PRAC NA PAPIERZE

Papier to dla artysty często początek pracy twórczej. Jest nie tylko notatnikiem gromadzącym szkice i rysunki, ale też obszarem poszukiwań oraz eksperymentów. Dla wielu jednak, np. Leona Wyczółkowskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Andrzeja Wróblewskiego czy Jerzego Nowosielskiego, prace na papierze były chętnie wybieraną metodą tworzenia. Na tych aukcjach – podzielonych na część dawną i współczesną – kolekcjonerzy poszukują swoich ulubionych artystów.

Wielu artystów stworzyło na papierze swoje najwybitniejsze dzieła. Dlatego aukcje prac na papierze to dla kolekcjonerów najlepsza okazja poszerzenia zbiorów.

Cena wywoławcza
400 000 zł
Sprzedany
1 959 000
Alina Szapocznikow “Ptak”
Cena wywoławcza
38 000 zł
Sprzedany
112 000
Antoni Rząsa "Święta Anna Samotrzeć"
Cena wywoławcza
120 000 zł
Sprzedany
141 000
Xawery Dunikowski "Brzemienna"

AUKCJA RZEŹBY

Jako jedyny dom aukcyjny w Polsce organizujemy cykliczne aukcje rzeźby dawnej i współczesnej. Szczególnie cenione są dzieła największych polskich rzeźbiarzy – np. Aliny Szapocznikow czy Igora Mitoraja – jednak dużą popularnością cieszą się również anonimowe drewniane figurki z kręgu Szkoły Zakopiańskiej czy rzeźby sakralne.

Poszukujemy polskich rzeźb w stylu art déco, np. wykonanych w szkole przemysłu drzewnego w Zakopanem, czyli słynnej Szkole Zakopiańskiej, gdzie w fenomenalny sposób rozwinęła się oryginalna sztuka rzeźbiarska i dekoracyjna.

Najczęstsze pytania

Co można wystawić na sprzedaż w Domu Aukcyjnym DESA Unicum?
Przyjmujemy artystycznie wartościowe obrazy, rzeźby, biżuterię, zegary, rzemiosło artystyczne, porcelanę, srebra, plakaty, oryginalne rysunki, grafiki, fotografie artystyczne oraz inne zabytkowe i wyjątkowe przedmioty, które mogą zainteresować kolekcjonerów.
Ile kosztuje wycena?
Spośród innych domów aukcyjnych wyróżnia nas fakt, że ocena i oszacowanie wartości obiektu przez naszą Komisję są bezpłatne, jeśli planują Państwo wystawić obiekt na aukcję. W przypadku wycen pisemnych, świadczonych jako usługa niezależna od przekazania nam obiektu na sprzedaż, koszt ustalany jest indywidualnie.
Ile czasu zajmuje ocena i kwalifikacja dzieła na aukcję?
Pierwszą odpowiedź przekażemy nie później niż w ciągu 48 godzin. Pełny okres od przekazania nam obiektu do uzyskania informacji trwa maksymalnie 2 tygodnie. W tym czasie obiekt jest poddany ocenie Komisji, bezpiecznie magazynowany i ubezpieczony na kwotę określoną w pokwitowaniu. W szczególnych przypadkach czas oceny i niezbędnych ekspertyz może się wydłużyć.
Jaka jest prowizja?
Prowizja aukcyjna zaczyna się już od 15%. Jej wysokość zależy od wartości obiektu i ustalonych warunków stałej współpracy. Prowizja zawiera podatek VAT, dzięki czemu nie będą konieczne z Państwa strony rozliczenia z Urzędem Skarbowym.
Czym jest umowa komisu?
Jest to dokument, który określa warunki, na jakich wystawiamy Państwa dzieło do sprzedaży. Zawarcie umowy jest konieczne, aby obiekt został zakwalifikowany na aukcję z określoną minimalną ceną sprzedaży.
Czy jeśli mój obiekt na aukcji sprzeda się za wyższą kwotę niż ustalona cena wywoławcza, to otrzymam większą wpłatę?
Oczywiście, że tak. Naszym celem jest uzyskać dla Państwa jak najwyższą cenę sprzedaży. Choć nie gwarantujemy, że obiekt osiągnie wyższą cenę, to wszyscy dokładamy starań, by spełnić Państwa oczekiwania. Potwierdzeniem niech będzie fakt, że osiągamy najwyższe notowania sprzedaży spośród wszystkich domów aukcyjnych w Polsce.
Czy mogę liczyć na pomoc domu aukcyjnego, jeśli moje dzieło sztuki nie sprzeda się na aukcji?
Taka sytuacja w DESA Unicum jest niezwykle rzadka. Jeśli jednak do niej dojdzie, nadal staramy się znaleźć zainteresowanego nabywcę. Dzieła sztuki oferujemy w sprzedaży internetowej oraz bezpośrednich rozmowach z klientami. Utrzymujemy relacje z najliczniejszym gronem koneserów sztuki w Polsce. Obiekty te mogą również trafić na kolejną, odpowiednią tematycznie aukcję.
Czy DESA Unicum kupuje dzieła sztuki za gotówkę?
W szczególnych przypadkach możemy polecić zaufany fundusz inwestujący w sztukę, który kupi Państwa dzieło za gotówkę. W tej sprawie prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta. Rekomendujemy natomiast wstawianie obiektów na aukcję, gdyż najlepsze wyniki dla naszych klientów osiągamy właśnie na aukcjach.
Mam zniszczony, ale wartościowy obiekt. Czy mogę go wstawić na aukcję?
Tak. Pośredniczymy w konserwacjach, czyszczeniu i zmianach opraw. Dbamy o to, aby obiekt trafił do sprzedaży w jak najlepszym stanie. Za wszystkie te czynności zapłacą Państwo po sprzedaży lub przy odbiorze pracy. Nie pobieramy opłat z góry, a każdy element związany z poprawą stanu danego dzieła sztuki uważnie konsultujemy z właścicielem. Naszym celem jest osiągnięcie jak najlepszego wyniku. Jeśli więc rekomendujemy wykonanie konserwacji lub wymianę ramy, uprzejmie prosimy skorzystanie z naszej pomocy i ekspertyzy.
Jak promowane będzie moje dzieło sztuki?
Promocję każdej aukcji planujemy z wyprzedzeniem, staramy się dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. O naszych wydarzeniach można dowiedzieć się z prasy, Internetu, telewizji czy radia. Przed każdą aukcją organizujemy wystawę w naszych galeriach. Państwa sukces i zachęcenie jak największego grona koneserów sztuki jest naszym priorytetem. Do każdej aukcji przygotowujemy z najwyższą starannością katalog aukcyjny. Publikacje te wysyłane są do kilku tysięcy naszych klientów, dostępne są również w Internecie i salonach prasowych Empik. Dzięki temu nasza oferta dociera do szerokiego grona klientów, co pozwala nam osiągnąć wysokie ceny podczas licytacji.
Jak często odbywają się aukcje i kiedy otrzymam pieniądze za sprzedany obiekt?
W sezonie (luty-czerwiec, wrzesień-grudzień) aukcje odbywają się dwa razy w tygodniu. Możemy pochwalić się największą liczbą zorganizowanych aukcji w Polsce – rocznie przeprowadzamy ich około 60, podczas gdy średnia w pozostałych domach aukcyjnych wynosi kilka, kilkanaście. Przy tak dużej liczbie aukcji prawdopodobieństwo znalezienia się obiektu w danej ofercie jest bardzo wysokie. Jeśli nie uda się to na przykład we wrześniu, może on trafić do licytacji w kolejnym miesiącu.
Cena wywoławcza
65 000 zł
Sprzedany
141 000 zł
Bez tytułu, 2007 r., Leon Tarasewicz
Cena wywoławcza
380 000 zł
Sprzedany
808 000 zł
„Rozstanie” („Le Bateau”), 1924 r., EUGENIUSZ ZAK
Cena wywoławcza
600 zł
Sprzedany
4 830 zł
Bukiecik fiołków, 1928 r., JÓZEF RAPACKI Sprzedane: Grudzień 2012
Cena wywoławcza
10 000 zł
Sprzedany
33 040 zł
Autor nierozpoznany, krąg „Szkoły Zakopiańskiej” Dziewczynka, lata 20. XX w. Sprzedane: Wrzesień 2015
Cena wywoławcza
1 800 zł
Sprzedany
6 490 zł
Plakat filmowy Casablanca, 1949 Sprzedane: Maj 2016
Cena wywoławcza
16 000 zł
Sprzedany
28 320 zł
MIECZYSŁAW WIŚNIEWSKI Kapitan Kloss, cz. VIII - Café Rosé, okładka komiksowa do wydania jugosłowiańskiego, 1979 r.
Cena wywoławcza
500 zł
Sprzedany
14 160 zł
PAULINA ZALEWSKA Amsterdamski gondolier, 2016 r.
Cena wywoławcza
90 000 zł
Sprzedany
233 000 zł
WILHELM SASNAL Bez tytułu, 2005 r.
Cena wywoławcza
200 zł
Sprzedany
1 200 zł
Serwis "Mariell" do herbaty, proj. Wincenty Potacki
Cena wywoławcza
45 000 zł
Sprzedany
83 000 zł
FIAT 500F, 1969
Cena wywoławcza
25 000 zł
Sprzedany
50 600 zł
Pierścionek art déco l. 20.-30. XX w.

Spotkanie

DESA Unicum oferuje spotkanie w swojej siedziebie, o dogodnej dla Państwa porze. W komfortowych warunkach będziemy mogli ocenić zaproponowane do sprzedaży dzieła sztuki. Możliwe jest także spotkanie w Państwa domu lub biurze.

Dane osobiste

Opis obiektu

Data proponowanego spotkania

Zdjęcie obiektu

Jeśli dysponują Państwo zdjęciami obiektu, prosimy o załączenie ich w formularzu.

Rozmiar pojedynczego zdjęcia nie może przekroczyć 2 MB.

Zgłoś do oceny

DESA Unicum oferuje możliwość wstępnej oceny obiektu. Jest to usługa całkowicie bezpłatna. Zapraszamy do wypełnienia poniższego formularza. Dzięki niemu nasi eksperci będą mogli oszacować wartość przedmiotu, którego sprzedaż chcą nam Państwo powierzyć.

Dane osobiste

Opis obiektu

Zdjęcie obiektu

Rozmiar pojedynczego zdjęcia nie może przekroczyć 2 MB.

Powrót do strony głównej