Estymacja
2,2 mln - 2,8 mln zł
Sprzedany za
4 720 000
Wojciech Fangor, "M 39", 1969 r.
Estymacja
1,4 mln - 2 mln zł
Sprzedany za
4 360 000
Stanisław wyspiański, Macierzyństwo, 1904 r.

Naszą domeną jest zaufanie

Uzyskamy najwyższą możliwą cenę za Twoje dzieło sztuki

Jako największy dom aukcyjny w Polsce od lat zajmujemy się profesjonalną wyceną i sprzedażą dzieł sztuki. Tylko sprzedaż aukcyjna gwarantuje uzyskanie najwyższej ceny.

Zgłoś do oceny

Szanowni Państwo

Decyzja o sprzedaży obrazu będącego od lat w Państwa domu nie jest rzeczą łatwą. Często też nie mamy świadomości, ile warte jest nasze dzieło sztuki. Dlatego pozwalam sobie zaprosić Państwa do najbardziej renomowanej instytucji od lat profesjonalnie zajmującej się sprzedażą dzieł sztuki.

Iza Rusiniak Dyrektor Działu Sztuki Współczesnej

Warto wiedzieć

Jako lider na polskim rynku sztuki, Desa UNICUM ma udokumentowane w krajowych i zagranicznych rankingach osiągnięcia w uzyskiwaniu cen, które spełniają lub przewyższają szacunki przed sprzedażą.

Eksperci do państwa dyspozycji

Sprzedaż dzieł sztuki w DESA Unicum jest niezwykle prosta. Wstępną ocenę otrzymają Państwo bezpłatnie, przynosząc obiekt do Biura Obsługi Klienta lub korzystając z:

  • formularza zgłoszenia do oceny
  • poczty elektronicznej – po wysłaniu zdjęcia (do 2 MB) i opisu na adres: wyceny @desa.pl
  • tradycyjnej poczty – po wysłaniu zdjęć i opisów na adres: Biuro Obsługi Klienta DESA Unicum, ul. Piękna 1A, 00-447 Warszawa
  • osobiście – przynosząc obiekt do Biura Obsługi Klienta.

Po wstępnej ocenie poprosimy o dostarczenie obiektu. W razie potrzeby pomożemy w zorganizowaniu transportu. Obiekty przyjmujemy w depozyt i ubezpieczamy, dzięki czemu są w pełni chronione. Po zweryfikowaniu oceny i uzgodnieniu warunków sprzedaży przygotujemy Umowę Komisu. Następnie zaprosimy do podpisania jej w naszym Biurze lub wyślemy ją pocztą tradycyjną bądź elektroniczną.

Najlepszym sposobem uzyskania najwyższych cen jest zorganizownie dedykowanej aukcji. Wielokrotnie z sukcesem prowadziliśmy aukcje indywidualnych kolekcji. Dzięki możliwości zaoferowania kompleksowej obsługi jesteśmy potencjalnie najlepszym partnerem do realizacji wielu nowych, oryginalnych projektów. Zapraszamy do kontaktu.

Dla Państwa wygody zapraszamy już dziś do rezerwacji terminu spotkania z naszym ekspertem:

Zaproponuj spotkanie +48 22 163... Pokaż numer

Komisja ocen w DESA Unicum

DEPARTAMENT POZYSKIWANIA OBIEKTÓW

JOANNA TARNAWSKA

Dyrektor Działu
j.t... @desa.pl pokaż
+48 22 163... pokaż

ELZBIETA KOPEć

Specjalista
e.k... @desa.pl pokaż
+48 22 163... pokaż

OLGA PRZYBYLIŃSKA

Asystent
o.p... @desa.pl pokaż
+48 22 163... pokaż

ALICJA SZNAJDER

Asystent
a.s... @desa.pl pokaż
+48 22 163... pokaż

Estymacja
2,2 mln - 2,8 mln zł
Sprzedany
2 596 000
"Detail 2890944 - 2910059"
z cyklu "1965/1 - ∞",
Roman Opałka
Estymacja
1,7 mln - 2,4 mln zł
Sprzedany
2 360 000
"Nebulus", 1978 r.,
Victor Vasarely

AUKCJA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Największą popularnością w Polsce cieszy się obecnie sztuka współczesna, która jest też jednym z filarów światowego rynku sztuki. Rok 2018 był pod tym względem rekordowy. Również po raz pierwszy w historii rynku, DESA Unicum przekroczyła wynik 100 mln złotych. Nasz dom aukcyjny posiada obecnie 45% wartości rodzimego rynku aukcyjnego. Do DESA Unicum należy też większość rekordów sprzedażowych. Jeśli więc gdzieś warto sprzedać sztukę współczesną, to właśnie w DESA Unicum.

Kolekcjonerów interesują wybitne dzieła najważniejszych polskich artystów awangardowych 2. połowy XX wieku. Poszukujemy nie tylko prac polskich klasyków współczesności, lecz także dzieł zagranicznych.

Estymacja
1,5 mln - 2,5 mln zł
Sprzedany
2 242 000
"Latawce", 1928 r.,
Tadeusz Makowski
Estymacja
1,2 mln - 1,9 mln zł
Sprzedany
1 534 000
Powrót z targu, ok. 1883-90 r.,
Józef Brandt

AUKCJA SZTUKI DAWNEJ

Na aukcji prezentowane są dzieła mistrzów polskiego malarstwa XIX stulecia, młodej polski i międzywojnia. Przyciągają licznych koneserów Sztuki, którzy poszukuj ą do swoich kolekcji dzieł wybitnych. To na aukcji sztuka dawna 14 grudnia 2017 w DESA Unicum sprzedano najdroższe dzieło sztuki z tego okresu - Macierzyństwo, Stanisława Wyspiańskiego - zaniebagatelną kwotę 4 360 000 zł.

Poszukujemy dzieł malarskich powstałych na przełomie XIX I XX wieku oraz w okresie międzywojennym. Przede wszystkim interesują nas prace uznanych, polskich malarzy.

Estymacja
250 000 - 350 000 zł
Sprzedany
280 840
Podane ceny sprzedaży prezentowane są wraz z opłatą aukcyjną
Szkic chłopa do obrazu "Trumna Chłopska", 1894 r.,
Aleksander Gierymski
Estymacja
180 000 - 240 000 zł
Sprzedany
214 400
Podane ceny sprzedaży prezentowane są wraz z opłatą aukcyjną.
Przymiarka u krawca , przed 1930 r.,
Bruno Schulz
Estymacja
100 000 - 150 000 zł
Sprzedany
177 000
Podane ceny sprzedaży prezentowane są wraz z opłatą aukcyjną.
Portret dziewczynki na tle pejzażu, 1927 r.,
Stanisław Ignacy Witkiewicz \ Witkacy

AUKCJA PRAC NA PAPIERZE. SZTUKA DAWNA

Aukcja gromadzi prace artystów, którzy chętnie pracowali w technikach przeznaczonych do zastosowania na podłożu papierowym. Klienci mogą w tej ofercie znaleźć znakomite rysunki, pastele czy akwarele. Każda aukcja tego typu zawiera dzieła cenionych artystów, takich jak Julian Fałat, Teodor Axentowicz, Leon Wyczółkowski, Witkacy oraz Rafał Malczewski.

Aukcje Prac na Papierze stanowią dobrą okazję do uzupełnienie kolekcji lub rozpoczęcia zbierania dzieł od wysokiej klasy prac w atrakcyjnych cenach.

Estymacja
350 000 - 500 000 zł
Sprzedany
377 600
Tors, 1987 r.,
Igor Mitoraj
Estymacja
900 000 - 1 400 000 zł
Sprzedany
2 006 000
"Ptak", 1959 r.,
Alina Szapocznikow
Estymacja
20 000 - 30 000 zł
Sprzedany
37 760
Dziewczynka z piłką ("Panna" z cyklu "Znaki Zodiaku"?) - Szkoła Zakopiańska,
Adam Dobrodzicki (?)
Estymacja
90 000 - 150 000 zł
Sprzedany
188 800
"Deux brunnes colines", 1973 r.
Magdalena Abakanowicz

AUKCJA RZEŹBY

DESA Unicum jako jedyny dom aukcyjny w Polsce organizuje aukcje dedykowane wyłącznie rzeźbie. Na kwietniowej licytacji w 2016 roku padł rekord sprzedaży w tej kategorii - rzeźba Ptak Aliny Szapocznikow została sprzedana za 1 960 000 zł. Na aukcjach oferujemy rzeźby kameralne, plenerowe, reliefy, instalacje i tkaninę artystyczną. Poszukujemy dzieł największych polskich rzeźbiarzy, m.in.: Igora Mitoraja, Antoniego Rząsy, Magdaleny Więcek, Magdaleny Abakanowicz czy Władysława Hasiora, a także anonimowych drewnianych figurek z kręgu szkoły zakopiańskiej i rzeźb sakralnych.

Poszukujemy polskich rzeźb w stylu art déco, np. wykonanych w szkole przemysłu drzewnego w Zakopanem, czyli słynnej Szkole Zakopiańskiej, gdzie w fenomenalny sposób rozwinęła się oryginalna sztuka rzeźbiarska i dekoracyjna.

Najczęstsze pytania

Co można wystawić na sprzedaż w Domu Aukcyjnym DESA Unicum?
Przyjmujemy artystycznie wartościowe obrazy, rzeźby, biżuterię, zegary, rzemiosło artystyczne, porcelanę, srebra, plakaty, oryginalne rysunki, grafiki, fotografie artystyczne oraz inne zabytkowe i wyjątkowe przedmioty, które mogą zainteresować kolekcjonerów.
Ile kosztuje wycena?
Spośród innych domów aukcyjnych wyróżnia nas fakt, że ocena i oszacowanie wartości obiektu przez naszą Komisję są bezpłatne, jeśli planują Państwo wystawić obiekt na aukcję. W przypadku wycen pisemnych, świadczonych jako usługa niezależna od przekazania nam obiektu na sprzedaż, koszt ustalany jest indywidualnie.
Ile czasu zajmuje ocena i kwalifikacja dzieła na aukcję?
Pierwszą odpowiedź przekażemy nie później niż w ciągu 48 godzin. Pełny okres od przekazania nam obiektu do uzyskania informacji trwa maksymalnie 2 tygodnie. W tym czasie obiekt jest poddany ocenie Komisji, bezpiecznie magazynowany i ubezpieczony na kwotę określoną w pokwitowaniu. W szczególnych przypadkach czas oceny i niezbędnych ekspertyz może się wydłużyć.
Jaka jest prowizja?
Prowizja aukcyjna zaczyna się już od 15%. Jej wysokość zależy od wartości obiektu i ustalonych warunków stałej współpracy. Prowizja zawiera podatek VAT, dzięki czemu nie będą konieczne z Państwa strony rozliczenia z Urzędem Skarbowym.
Czym jest umowa komisu?
Jest to dokument, który określa warunki, na jakich wystawiamy Państwa dzieło do sprzedaży. Zawarcie umowy jest konieczne, aby obiekt został zakwalifikowany na aukcję z określoną minimalną ceną sprzedaży.
Czy jeśli mój obiekt na aukcji sprzeda się za wyższą kwotę niż ustalona cena wywoławcza, to otrzymam większą wpłatę?
Oczywiście, że tak. Naszym celem jest uzyskać dla Państwa jak najwyższą cenę sprzedaży. Choć nie gwarantujemy, że obiekt osiągnie wyższą cenę, to wszyscy dokładamy starań, by spełnić Państwa oczekiwania. Potwierdzeniem niech będzie fakt, że osiągamy najwyższe notowania sprzedaży spośród wszystkich domów aukcyjnych w Polsce.
Czy mogę liczyć na pomoc domu aukcyjnego, jeśli moje dzieło sztuki nie sprzeda się na aukcji?
Taka sytuacja w DESA Unicum jest niezwykle rzadka. Jeśli jednak do niej dojdzie, nadal staramy się znaleźć zainteresowanego nabywcę. Dzieła sztuki oferujemy w sprzedaży internetowej oraz bezpośrednich rozmowach z klientami. Utrzymujemy relacje z najliczniejszym gronem koneserów sztuki w Polsce. Obiekty te mogą również trafić na kolejną, odpowiednią tematycznie aukcję.
Czy DESA Unicum kupuje dzieła sztuki za gotówkę?
W szczególnych przypadkach możemy polecić zaufany fundusz inwestujący w sztukę, który kupi Państwa dzieło za gotówkę. W tej sprawie prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta. Rekomendujemy natomiast wstawianie obiektów na aukcję, gdyż najlepsze wyniki dla naszych klientów osiągamy właśnie na aukcjach.
Mam zniszczony, ale wartościowy obiekt. Czy mogę go wstawić na aukcję?
Tak. Pośredniczymy w konserwacjach, czyszczeniu i zmianach opraw. Dbamy o to, aby obiekt trafił do sprzedaży w jak najlepszym stanie. Za wszystkie te czynności zapłacą Państwo po sprzedaży lub przy odbiorze pracy. Nie pobieramy opłat z góry, a każdy element związany z poprawą stanu danego dzieła sztuki uważnie konsultujemy z właścicielem. Naszym celem jest osiągnięcie jak najlepszego wyniku. Jeśli więc rekomendujemy wykonanie konserwacji lub wymianę ramy, uprzejmie prosimy skorzystanie z naszej pomocy i ekspertyzy.
Jak promowane będzie moje dzieło sztuki?
Promocję każdej aukcji planujemy z wyprzedzeniem, staramy się dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. O naszych wydarzeniach można dowiedzieć się z prasy, Internetu, telewizji czy radia. Przed każdą aukcją organizujemy wystawę w naszych galeriach. Państwa sukces i zachęcenie jak największego grona koneserów sztuki jest naszym priorytetem. Do każdej aukcji przygotowujemy z najwyższą starannością katalog aukcyjny. Publikacje te wysyłane są do kilku tysięcy naszych klientów, dostępne są również w Internecie i salonach prasowych Empik. Dzięki temu nasza oferta dociera do szerokiego grona klientów, co pozwala nam osiągnąć wysokie ceny podczas licytacji.
Jak często odbywają się aukcje i kiedy otrzymam pieniądze za sprzedany obiekt?
W sezonie (luty-czerwiec, wrzesień-grudzień) aukcje odbywają się dwa razy w tygodniu. Możemy pochwalić się największą liczbą zorganizowanych aukcji w Polsce – rocznie przeprowadzamy ich około 60, podczas gdy średnia w pozostałych domach aukcyjnych wynosi kilka, kilkanaście. Przy tak dużej liczbie aukcji prawdopodobieństwo znalezienia się obiektu w danej ofercie jest bardzo wysokie. Jeśli nie uda się to na przykład we wrześniu, może on trafić do licytacji w kolejnym miesiącu.
Estymacja
1,4 mln - 2 mln zł
Sprzedany
4 360 000 zł
Stanisław Wyspiański, Macierzyństwo, 1904 r.
Estymacja
250 000 - 350 000 zł
Sprzedany
280 840 zł
Aleksander Gierymski, Szkic chłopa do obrazu "Trumna Chłopska", 1894 r.
Estymacja
2,2 mln - 2,8 mln zł
Sprzedany
4 724 000 zł
Wojciech Fangor, "M 39", 1969 r.
Estymacja
95 000 - 120 000 zł
Sprzedany
110 000 zł
Tomasz Tatarczyk “Stos”, 1986 r.
Estymacja
350 000 - 500 000 zł
Sprzedany
377 600 zł
Igor Mitoraj, Tors, 1987 r.
Estymacja
250 000 - 350 000 zł
Sprzedany
280 840 zł
Piotr Uklański, Bez tytułu (Blood Doped / Krew Szpry cowana), 2012 r.
Estymacja
80 000 - 120 000 zł
Sprzedany
94 400 zł
Fotel, lata 70. XX w ., proj. około 1958, proj. Roman Modzelewski
Estymacja
80 000 - 100 000 zł
Sprzedany
94 400 zł
Zygmunt Józef Menkes, Martwa natura z bukietem kwiatów
Estymacja
80 000 - 100 000 zł
Sprzedany
70 800 zł
Jerzy Nowosielski, Akt z oknem, 1979 r.
Estymacja
70 000 - 120 000 zł
Sprzedany
70 800 zł
Stanisław Ignacy Witkiewicz / Witkacy, Autoportret z papierosem, lata 30. XX w.
Estymacja
65 000 - 150 000 zł
Sprzedany
64 900 zł
Fabergé, Moskwa, 1912 r. Para figurek ‘Kamer Kozaków’
Estymacja
20 000 - 28 000 zł
Sprzedany
35 400 zł
Henryk Jerzy Chmielewski “Tytus, Romek
i A’Tomek”, księga XX - Druga wyprawa
na Wyspy Nonsensu, wewnętrzna
strona okładki, 1992 r
Estymacja
20 000 - 28 000 zł
Sprzedany
35 400 zł
Lech Bator, Puppet Master, 2018 r.
Estymacja
3 000 - 7 000 zł
Sprzedany
6 490 zł
Aniela Cukierówna, „Góra trzech Krzyży w Kazimierzu”, 1933 r.
Estymacja
25 000 - 35 000 zł
Sprzedany
25 960 zł
Bransoleta ze szmaragdami 2 poł. XX w.
Estymacja
220 000 - 260 000 zł
Sprzedany
207 000 zł
Jaguar E-Type, 1970 r.

Spotkanie

DESA Unicum oferuje spotkanie w swojej siedziebie, o dogodnej dla Państwa porze. W komfortowych warunkach będziemy mogli ocenić zaproponowane do sprzedaży dzieła sztuki. Możliwe jest także spotkanie w Państwa domu lub biurze.

Dane osobiste

Opis obiektu

Data proponowanego spotkania

Zdjęcie obiektu

Jeśli dysponują Państwo zdjęciami obiektu, prosimy o załączenie ich w formularzu.

Rozmiar pojedynczego zdjęcia nie może przekroczyć 2 MB.

Zgłoś do oceny

DESA Unicum oferuje możliwość wstępnej oceny obiektu. Jest to usługa całkowicie bezpłatna. Zapraszamy do wypełnienia poniższego formularza. Dzięki niemu nasi eksperci będą mogli oszacować wartość przedmiotu, którego sprzedaż chcą nam Państwo powierzyć.

Dane osobiste

Opis obiektu

Zdjęcie obiektu

Rozmiar pojedynczego zdjęcia nie może przekroczyć 2 MB.

Powrót do strony głównej